Юридическая компания Ваше право
О компании     Партнеры     Библиотека     On-Line консультации    
 FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация   ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Забезпечення позову

 
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Юридическая компания ВАШЕ ПРАВО -> Возврат дебиторской задолженности
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
Елена К



Зарегистрирован: 21.11.2006
Сообщения: 2
Откуда: Киев

СообщениеДобавлено: Ср Дек 06, 2006 6:40 pm    Заголовок сообщения: Забезпечення позову Ответить с цитатой

Підкажіть будьласка.
Чи можна забезпечити позов до фізичної особи про повернення боргу та процентів за договором позики, наклавши арешт на майно ТОВ в якому відповідач є єдиним засновником. Слід також зазначити, що сума позики досить значна і у відповідача немає в наявності особистого майна на відповідну суму.
Дякую. Question
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Евгений Новожилов
Site Admin


Зарегистрирован: 08.02.2006
Сообщения: 564
Откуда: Донецк (Украина)

СообщениеДобавлено: Ср Дек 06, 2006 9:14 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Согласно ст. 152 ЦПК "1. Позов забезпечується:
1) накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб;...".

В даному випадку відповідачеві належить частка у статутному фонді ТОВ, але йому не належить майно самого ТОВ. Власником цього майна є само ТОВ як окремий суб'єкт правовідносин.

Разом з тим, згідно ст.148 ЦК "1. Звернення стягнення на частину майна товариства з обмеженою відповідальністю, пропорційну частці учасника товариства у статутному капіталі, за його особистими боргами допускається лише у разі недостатності у нього іншого майна для задоволення вимог кредиторів. Кредитори такого учасника мають право вимагати від товариства виплати вартості частини майна товариства, пропорційної частці боржника у статутному капіталі товариства, або виділу відповідної частини майна для звернення на нього стягнення. Частина майна, що підлягає виділу, або обсяг коштів, що становлять її вартість, встановлюється згідно з балансом, який складається на дату пред'явлення вимог кредиторами.
2. Звернення стягнення на всю частку учасника в статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю припиняє його участь у товаристві". Але це не значить, що можно накласти арешт на це майно в якості забезпечення позову до фізичної особи-засновника.
_________________
Мы защитим!
ВАШЕ ПРАВО
_________________
С уважением,
юрист ЮК "Ваше право"
Е.А. Новожилов
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Елена К



Зарегистрирован: 21.11.2006
Сообщения: 2
Откуда: Киев

СообщениеДобавлено: Чт Дек 07, 2006 5:44 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Тобто спочатку необхідно подавати позов про повернення боргу, і вже після позитивного рішення виконавча служба,(зясувавши, що у боржника немає майна на відповідну суму) зтягує з товариства борг?
Чи про слід обумовити в позовній заяві?
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение
Евгений Новожилов
Site Admin


Зарегистрирован: 08.02.2006
Сообщения: 564
Откуда: Донецк (Украина)

СообщениеДобавлено: Чт Дек 07, 2006 9:09 pm    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

На мій погляд, звернення стягнення на майно товариства буде можливе лише не стадії виконавчого провадження, бо до цього моменту неможливо буде встановити, що майна боржника недостатньо для задоволення вимог кредиторів.
_________________
Мы защитим!
ВАШЕ ПРАВО
_________________
С уважением,
юрист ЮК "Ваше право"
Е.А. Новожилов
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Показать сообщения:   
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Юридическая компания ВАШЕ ПРАВО -> Возврат дебиторской задолженности Часовой пояс: GMT + 4
Страница 1 из 1

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах

   


Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group